Praktilised juhised Maarjamaa taassünni ühispalvega liitumiseks ja selles osalemiseks

I Maarjamaa taassünni Roosipärja ühispalvega võib liituda järgmistel viisidel:

* võttes endale kohustuse palvetada igapäevaselt üks Roosipärja osa, st 5 saladust;

* võttes endale kohustuse palvetada igapäevaselt terve Roosipärg, st kõik kolm osa, st 15 saladust;

* võttes endale kohustuse palvetada iga päev suvaliselt valitud 1 saladus ja lisaks litaania Neitsi Maarjale (Loretto litaania).

* võtmata endale selgepiirilist kohustust, kuid palvetades vastavalt võimalustele ühel kolmest eelnevalt loetletud viisist.

Peamine selle ühispalvega liitumise puhul seisneb selles, et inimene võtaks enesele realistlikult oma võimalustega arvestades täidetava kohustuse ja püüda seda kõigi raskuste ja takistuste kiuste järjekindlalt täita. Endale võetud palvekohustuse osalise või täieliku mittetäitmise korral ilma objektiivse vabandava põhjuseta (nt haigus, pakilised kohustused) tuleks võlg esimesel võimalusel tasa teha.

II Maarjamaa taassünni Roosipärg jagatakse Roosipärja tavapärase palvetamise alusel kolme ossa:

1) rõõmurikas Roosipärg: 5 rõõmurikast saladust – palvetatakse tavaliselt esmaspäeviti ja neljapäeviti;

2) valurikas Roosipärg: 5 valurikast saladust – palvetatakse tavaliselt teisipäeviti ja reedeti;

3) aurikas Roosipärg: 5 aurikast saladust – palvetatakse tavaliselt kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti.

(4) valgusrikas Roosipärg). Need, kes otsustavad palvetada (paavst Johannes Paulus II poolt valikulisena sisse viidud) valgusrikkaid saladusi, mida palvetatakse neljapäeviti, teevad seda neljapäeviti rõõmurikaste saladuste asemel.

III Palvetatud Roosipärgade üle peetakse arvestust järgneval viisil:

* Üks terve Roosipärg koosneb 3 (koos valgusrikaste saladustega 4) osast, igaühes 5 saladust, seega kokku 15-st saladusest:

1. rõõmurikas I osa e. 5 rõõmurikast saladust,

2. valurikas II osa e. 5 valurikast saladust ja

3. aurikas III osa e. 5 aurikast saladust.

Fakultatiivselt palvetatavad valgusrikkad saladused arvestatakse neljapäeviti rõõmurikaste saladuste asemele, nii et nende palvetamine ei aseta palvetajatele arvulist lisakohustust.

IV Need, kes on võtnud endale kohustuse mingil eesmärgil või mingi religioosse ühenduse (nt. “Elav Roosipärg”, mitmed Roosipärja seltsid) raamides kindlatel intentsioonidel regulaarselt Roosipärga palvetada, ei saa kahte erinevat kohustust ja intentsiooni ühekordse Roosipärja palvetamise raamidesse ühendada, vaid peavad need palvekohustused hoidma ning täitma arvuliselt ja intentsioonide poolest eraldi.

V – Maarjamaa taassünni ühispalve Roosipärjaga ühineda otsustanud inimestel palume endast ja endale võetud palvekohustusest teada anda Maarjamaa taassünni ühispalve Sekretariaadile, eesmärgiga pidada ühispalve ettevõtmise üle arvestust, teavitada osalejaid selle edusammudest ja tulemustest ja jagada ühispalvega seotud materjale, sh infolehte Maarjamaa Maarjale!. Samuti palume igal osalejal pidada tema poolt palvetatud Roosipärgade üle arvestust ning sellest perioodiliselt Sekretariaadile teada anda.

VI – Maarjamaa taassünni Roosipärja ühispalve organiseerimine nõuab ka teatud materiaalseid kulutusi: ühispalve ettevõtmise infolehtede trükkimine ja saatmine (trüki- ja postikulud), soovijatele roosipärgade saatmine (postikulud), kirjalike materjalide tõlkimine vene keelde, ühispalve ettevõtmise üle-eestilise tutvustamisega seotud kulud (transport). Seoses sellega on igasugused annetused Maarjamaa taassünni ühispalve laiema tutvustamise eesmärgil teretulnud.

VII – Maarjamaa taassünni Roosipärja ühispalvega liitumiseks on vajalik roosipärja olemasolu, mille abil palvetada. Maarjamaa taassünni ühispalve Sekretariaadil on tagasihoidlik varu roosipärgasid soovijatele saatmiseks. On olemas ka lubadus Eestile suurema hulga roosipärgade tasuta saamiseks, kuid ka sel juhul tuleb nende kättetoimetamiseks soovijatele üle Eesti arvestada postikuludega. Erinevaid roosipärgasid võib Tallinnas ja Tartus osta ka kristliku kirjanduse levitamisega tegelevatest poodidest:

* Tallinnas: kristlik raamatupood Logos, Narva mnt. 51 ja

* Tartus: Pauluse raamatupood, Riia mnt. 27.

Maarjamaa taassünni ühispalve Sekretariaat:

E-mail: maarjamaamaarjale@gmail.com

Telefon: +372 53824561 (isa Ivo Õunpuu), +372 54510709

Kodulehekülg: www.maarjamaamaarjale.ee

Aadress: MTÜ Maarjamaa Maarjale!, Vanalinna Hariduskolleegium, Vene tn. 22, 10123, Tallinn.

A/a: EE271010220243651222 (SEB Pank) ja EE294204278604879407 (Krediidipank)

One thought on “Praktilised juhised Maarjamaa taassünni ühispalvega liitumiseks ja selles osalemiseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga